Чтобы обеспечить удобное пользование порталом и улучшить функциональность, мы используем файлы cookie. Продолжив смотреть эту страницу, Вы соглашаетесь на сохранение файлов cookies в памяти вашего электронного устройства. Продолжить Больше информации

Вторник, 10. декабря

Именины: Guna, Judīte

Ar ielu vingrošanu var nodarboties jebkurš

Ключевые слова ielu vingrotāji | sports

Darba dienu vakaros un arī brīvdienās Vaiņodes ielas galā, nelielā sporta laukumā, pulcējas dažāda vecuma cilvēki, lai nodotos sportiskām aktivitātēm. Tie ir ielu vingrošanas kustības entuziasti, kas nevis iet uz maksas sporta zālēm, bet ar fiziskām aktivitātēm nodarbojas zem klajas debess. 2012. gadā atklātais ielu vingrošanas sporta laukums nu  jau kļūstot par šauru, jo ielu vingrošanā iesaistās arvien vairāk aktīvistu.

„Ja pagājušajā gadā katrā treniņā bijām ap desmit cilvēkiem, nu jau ir krietni vairāk. Nāk dažāda vecuma sportot gribētāji – gan jaunieši, gan arī vecāka gadagājuma cilvēki. Dažreiz, nākot garām, arī kāds onkulītis piestāj un pamēģina, piemēram, pievilkties,” stāsta ielu vingrotāju kustības entuziasts Gvido Šalms.

Gvido kopā ar vēl diviem puišiem – Artūru Melbergu un Reinholdu Ditki – ir tie, kas uzņēmušies vadību un gandrīz ik darbadienas vakaru vada treniņus Vaiņodes ielas galā. Šie jaunieši, sešu līdz septiņu cilvēku sastāvā, piedalās arī sacensībās un spēj jau demonstrēt iespaidīgus trikus. Arī vakar ielu vingrotāji Rīgā piedalījās sezonas atklāšanas sacensībās.

Savukārt pērnajā vasarā liepājnieki uzstādījuši Latvijas rekordu pievelkoties 16 695 reizes. „Pilsētas centrā nolikām pievilkšanās stieni un divpadsmit stundu garumā, bez apstājas, divpadsmit cilvēku komanda uz maiņām pievilkāmies,” rekorda tapšanu skaidro Gvido.

Viņš gan uzsver, ka ikdienas treniņos tiek gaidīts ikviens un tie vairāk domāti vienkārši fiziskām aktivitātēm un var piedalīties cilvēki ar jebkuras fiziskās sagatavotības pakāpi. „Sacensībām ar komandas biedriem gatavojamies atsevišķos treniņos, bet šeit  visi kopā, katrs atbilstoši savām spējām, nākam un vingrojam,” stāsta ielu vingrotājs.

„Ja nevar pievilkties, tad var piepumpēties, ja nevar piepumpēties, tad var pietupties, ja nevar pietupties, tad var presīti taisīt,” smaidot saka Gvido un apliecina, ka puiši labprāt palīdz un pamāca jebkuru, kam vien ir interese. „Nevajag baidīties un domāt kā būs, bet nākt un vienkārši izmēģināt,” aicina aktīvie puiši.

„Te ir savādāka atmosfēra  – svaigs gaiss, visi esam draudzīgi un draugu pulks tikai aug,” gandarīts Reinholds Ditke, kurš ar ielu vingrošanu nodarbojas jau ceturto gadu. „Mūsu sporta laukums ir ļoti labā vietā, jo blakus ir veloceliņš un, redzot ko mēs te darām, rodas arvien jauni interesenti,” viņš piebilst.

Reinholds stāsta, ka arī ziemā dažkārt ar pārējiem domu biedriem gājuši ārā trenēties, tomēr laikā, kad ārā pavisam auksts, pārcēlušies uz iekštelpām. „Ziemā gājām reizi nedēļā trenēties uz Jauniešu māju, kā arī uz krosfita treniņiem. Bet, lielākoties, cenšamies trenēties laukā, gan rudenī, gan pavasarī,” saka Reinholds.

Ielu vingrošanā iesaistījušās arī gana daudz meitenes, turklāt ļoti dažāda vecuma. Laura Maisiņa un Nadīne Lazdupa atzīst, ka vislabākā sajūta ir tā, ka ar katru reizi var izdarīt arvien vairāk. Viņas arī paslavē trenerus, kas prot motivēt un liek censties izdarīt vēl vairāk.

„Es visu laiku esmu kaut ko aktīvu darījusi. Agrāk trenējos lakrosā, bet, kad tas pajuka, bija jāmeklē kaut kas cits, kas piesaista. Jākustas, lai vecumdienās mugura nesāp,” smejas Nadīne.

„Pozitīvi ir tas, ka viens otru uzmundrinām un nekad neviens nesmejas par tiem, kam varbūt tik labi vēl nepadodas. Atmosfēra ir ļoti uzmundrinoša,” uzsver Laura.

Arī desmitgadīgā Džeina Embrasa jau pagājušajā vasarā pievienojusies ielu vingrotājiem un saka, ka viņai ļoti patīk. Vislielākais prieks viņai ir par to, ka tagad var arī pievilkties.

Ielu vingrotāju treniņi notiek katru pirmdienu, otrdienu, ceturtdienu un piektdienu pulksten 18:30. Otrdienās treniņš notiek pie „Vēja mātes” jeb pie pieminekļa bojā gājušajiem jūrniekiem, kur uz trepītēm tiek trenēta kāju muskulatūra. Savukārt visas pārējās dienas treniņi notiek Vaiņodes ielas galā, blakus veloceliņam. Visi treniņi ir bez maksas un ielu vingrotāji savā pulkā labprāt uzņem jebkuru sportot gribētāju.

  • Комментарии (0)
  • 0
  • 0
  • 0
+ просмотреть все Осталось символов: 500

Добавить комментарий

Портал liepajniekiem.lv не несет ответственности за добавленные к статьям комментарии. Призываем соблюдать толерантность, рамки приличия и обходиться без грубости.

На портале запрещено размещать:
- Неэтичные, грубые комментарии, комментарии, которые предоставляют лживую информацию,
- Комментарии, которые противоречат законодательству ЛР,
- Комментарии, расистского характера и разжигающие этническую нетерпимость,
-Информацию коммерческого характера или любого рода рекламу и агитацию.

В случае несоблюдения правил, liepajniekiem.lv имеет право удалять комментарии, закрывать доступ к комментариям и сообщать правоохранительным органам.

Внимание!!!
Чтобы снизить возможности на портале манипулировать мнением и настроением комментаторов, комментарии, авторы которых участвуют в дискуссиях под разными никами, будут выделены серым цветом. Так как этот процесс технический, то возможны ситуации, при которых окрашенные комментарии могут быть не от одного автора, или же неокрашенные комментарии могло писать одно и то же лицо.

Галереи

Saistītās ziņas

Pamanīji neatbilstošu saturu? Būsim pateicīgi, ka par to informēsi mūs!