Чтобы обеспечить удобное пользование порталом и улучшить функциональность, мы используем файлы cookie. Продолжив смотреть эту страницу, Вы соглашаетесь на сохранение файлов cookies в памяти вашего электронного устройства. Продолжить Больше информации

Понедельник, 22. января

+0°C
Ветер: D 7.1 м/с
Laika ziņas Liepājā

Именины: Austris

Bezpajumtniekiem dāvina siltas jakas ar atstarotājiem

Ключевые слова csdd | satiksmes drošība | atstarotāji | bezpajumtnieki | nakts patversme

Neierasti liela rosība šodien pussešos pievakarē bija Flotes ielā 7 – Nakts patversmes pagalmā CSDD Liepājas nodaļa patversmes iemītniekiem dāvināja Latvijas Samariešu apvienības sarūpētas siltas ziemas jakas ar iestrādātiem atstarotājiem, kas bezpajumtniekiem kalpos vienlaicīgi gan kā silts apģērbs, gan arī viņi būs redzami tumšajā laikā, piedaloties ceļu satiksmē, portāls uzzināja Flotes ielā 7.

Kā portālam pastāstīja CSDD Liepājas nodaļas priekšnieka vietnieks Arnis Jekste, Latvijas Samariešu apvienība sarūpējusi 12 siltās ziemas jakas. Pavisam jaunas, attransportētas no noliktavas Vācijā. Tiem, kuriem jakas nederēja, nebija nepieciešamas vai nepietika, tika dāvināti CSDD sarūpētie atstarotāji.

Patversmes iemītnieki, par viņiem piešķirtajām jakām bija sajūsmā – viņi tās pieņēma ar lielu pateicību un uztvēra kā lieliskas Ziemassvētku dāvanas. “Liels paldies, ka šādas jakas mums tiek piegādātas. Noteikti to aukstajā laikā nēsāšu, būs silti,” portālam atzina 41 gadu vecais Raimonds, kuram Nakts patversme patvērums ir pirmo ziemu: “Patversmē esmu no pirmdienas. Māte nomira. Es dzīvoklī nebiju deklarēts un mani izmeta kā suni ārā. Tā kā nav, kur palikt, atnācu uz patversmi.”

“Laba dāvana, būs silti,” Raimondam pievienojās Staņislavs: “Iepriekš strādāju Metalurgā. Nu darba nav, pensijas arī vēl nav. Ceru, ka to saņemšu nākamajā gadā.” Arī Vladimirs, kurš patversmes iemītnieks ir jau trešo ziemu, pauda prieku par saņemto dāvanu: “Strādāju Šķēdē, dārziņos. Vasarās tur arī pārnakšņoju. Bet tagad, ziemā, tā nevar. Pamēģināju dārziņos nakti pārlaist - domāju, ka pēdējā stundiņa klāt. Jaka tagad, ziemā, noteikti noderēs. Būs silti, braucot uz darbu.”

A.Jekste stāsta, ka CSDD sadarbība ar Samariešu apvienību ilgst jau vairākus gadus: “Jakas ir kvalitatīvas, nelietotas. Ir kā darba apģērbs. Šajā gadījumā cilvēkiem, kam tiešām ir daudz laika jāpavada uz ielas, turklāt tumšajā diennakts laikā, jakas vienlaicīgi pildīs divas funkcijas – tās būs siltas un cilvēki vienmēr būs redzami. Arī autovadītājiem un citiem satiksmes dalībniekiem tas atvieglos ikdienu, jo ir prieks jau iztālēm redzēt gājējus un laicīgi ar viņiem rēķināties.”

Viņš skaidro, ka Liepājā šāda akcija, kad siltas jakas ar atstarojošiem elementiem tiek dalītas bezpajumtniekiem, tiek īstenota pirmo reizi: “Nakts patversmē esam pirmo reizi. Ar līdzīgām, gan plānākām, jakām esam bijuši izbraukumos ar Valsts policiju reidos. To laikā dalījām jakas tumšos ceļa posmos sastaptiem gājējiem, kuriem nebija atstarotāju vai citu atstarojošu elementu. Taču, izvērtējot mērķauditoriju, domāju, ka ar šo akciju būs panākts labs efekts. Dubults.”

  • Комментарии (0)
  • 0
  • 0
  • 0
+ просмотреть все Осталось символов: 500

Добавить комментарий

Портал liepajniekiem.lv не несет ответственности за добавленные к статьям комментарии. Призываем соблюдать толерантность, рамки приличия и обходиться без грубости.

На портале запрещено размещать:
- Неэтичные, грубые комментарии, комментарии, которые предоставляют лживую информацию,
- Комментарии, которые противоречат законодательству ЛР,
- Комментарии, расистского характера и разжигающие этническую нетерпимость,
-Информацию коммерческого характера или любого рода рекламу и агитацию.

В случае несоблюдения правил, liepajniekiem.lv имеет право удалять комментарии, закрывать доступ к комментариям и сообщать правоохранительным органам.

Внимание!!!
Чтобы снизить возможности на портале манипулировать мнением и настроением комментаторов, комментарии, авторы которых участвуют в дискуссиях под разными никами, будут выделены серым цветом. Так как этот процесс технический, то возможны ситуации, при которых окрашенные комментарии могут быть не от одного автора, или же неокрашенные комментарии могло писать одно и то же лицо.

Галереи

Saistītās ziņas

Pamanīji neatbilstošu saturu? Būsim pateicīgi, ka par to informēsi mūs!