Чтобы обеспечить удобное пользование порталом и улучшить функциональность, мы используем файлы cookie. Продолжив смотреть эту страницу, Вы соглашаетесь на сохранение файлов cookies в памяти вашего электронного устройства. Продолжить Больше информации

Среда, 24. января

-1°C
Ветер: D 11.7 м/с
Laika ziņas Liepājā

Именины: Egle, Eglons, Krišs, Ksenija

FOTO: Spēkiem mērojas Eiropas čempioni

Ключевые слова rallijs | motosports | čempioni | vecpils

Gaidot Eiropas čempionātu ziemas rallijā, kas risināsies Liepājā, kā arī, lai popularizētu motoru sportu, kurā latviešu sportisti demonstrē augstus panākumus, aizvadītajā sestdienā Vecpils autokrosa trasē spēkiem mērojās divi latviešu Eiropas čempioni – Eiropas čempions motokrosā 125 kubikcentimetru klasē Pauls Jonass un Eiropas čempions rallijkrosā “Super 1600” klasē Reinis Nitišs, portālam pastāstīja rallija “Kurzeme” direktors Uldis Hmieļevskis.

Abi sportisti mērojās spēkiem, braucot divus apļus pa nesen tapušo Vecpils autosporta trasi. P.Jonass abu čempionu sacīkstē startēja ar krosa motociklu, ar kuru viņš šogad piedalījās Eiropas čempionātā, savukārt R.Nitišs, kurš šosezon rallijkrosa sacensībās startēja ar priekšpiedziņas “Renault Clio”, Vecpils krosa trasē devās ar pilnpiedziņas rallija automašīnu “Subaru Impreza”.

Ātrāks bija P.Jonass. Abu čempionu duelī par 2,6 sekundēm ātrāks izrādījās motobraucējs.

“Rallijkrosā vidējais braukšanas ātrums ir mazāks nekā rallijā, tāpēc automašīnas ir asākas – labāks uzrāviens, asākas bremzes. Sākumā bija pat sajūta, ka mašīna īsti neiet, taču mazliet pamainīju braukšanas trajektorijas, piešāvos, un beigās man patika,” stāsta R.Nitišs.

P.Jonasam savukārt sajūtas autokrosa trasē bija pretējas, jo vidējais ātrums bijis lielāks nekā motokrosā ierasts, un braukšana ar motociklu sānslīdēs nenotiek nemaz tik bieži. Starptautiskā motokrosa federācija vidējo ātrumu mototrasēm ierobežojusi līdz 65 kilometriem stundā, kamēr autokrosa trasē P.Jonasa vidējais ātrums pārsniedza 70 kilometrus stundā.

Liepājas mērs un autosportists Uldis Sesks norāda, ka šāda situācija, kad Latvijai ir Eiropas čempions gan motosportā, gan autosportā Latvijas motoru sportam ir unikāla. “Latvijā izauguši puiši, kas ir ātrāki par amerikāņiem, itāļiem, vāciešiem un visiem citiem braucējiem, un bija sajūta, ka šie spējīgie latvieši jāsapulcē kopā vienā trasē,” tā U.Sesks: “Aicinu Latvijas jauniešus sekot šo puišu sasniegumiem un attīstīt savus talantus sportā un citās jomās.”

U.Hmieļevskis stāsta, ka pēc sacensībām rallija automašīnas stūrmaņa krēslā sēdās Liepājas teātra aktrise Everita Pjata, kura izbaudīja vairākus apļus līdzās Eiropas čempionam rallijkrosā. “Kolosāla sajūta,” pēc brauciena sacīja E.Pjata: “Pirms tam biju nobijusies, jo nezināju, kas mani sagaida, taču pilnībā uzticējos šoferim – kliegt negribējās, taču bailīgāk kļuva, kad trasē vienlaikus devās arī motocikls. Bija daudz putekļu un šķita, ka neko nevar redzēt.”

Pēc sacensībām sportisti pauda gandarījumu, ka motosporta un autosporta pārstāvjiem izdevies sanākt kopā un apvienot vienās sacensībās tik dažādos sporta veidus, kuru ceļi ikdienā nekrustojas, piebilst rallija “Kurzeme” direktors.

  • Комментарии (0)
  • 0
  • 0
  • 0
+ просмотреть все Осталось символов: 500

Добавить комментарий

Портал liepajniekiem.lv не несет ответственности за добавленные к статьям комментарии. Призываем соблюдать толерантность, рамки приличия и обходиться без грубости.

На портале запрещено размещать:
- Неэтичные, грубые комментарии, комментарии, которые предоставляют лживую информацию,
- Комментарии, которые противоречат законодательству ЛР,
- Комментарии, расистского характера и разжигающие этническую нетерпимость,
-Информацию коммерческого характера или любого рода рекламу и агитацию.

В случае несоблюдения правил, liepajniekiem.lv имеет право удалять комментарии, закрывать доступ к комментариям и сообщать правоохранительным органам.

Внимание!!!
Чтобы снизить возможности на портале манипулировать мнением и настроением комментаторов, комментарии, авторы которых участвуют в дискуссиях под разными никами, будут выделены серым цветом. Так как этот процесс технический, то возможны ситуации, при которых окрашенные комментарии могут быть не от одного автора, или же неокрашенные комментарии могло писать одно и то же лицо.

Галереи

Saistītās ziņas

Pamanīji neatbilstošu saturu? Būsim pateicīgi, ka par to informēsi mūs!