Чтобы обеспечить удобное пользование порталом и улучшить функциональность, мы используем файлы cookie. Продолжив смотреть эту страницу, Вы соглашаетесь на сохранение файлов cookies в памяти вашего электронного устройства. Продолжить Больше информации

Среда, 17. января

-3°C
Ветер: DA 5.1 м/с
Laika ziņas Liepājā

Именины: Dravis, Tenis

FOTO: Zemessargi sakopj Brīvības cīņu piemiņas vietas

Ключевые слова zemessargi | talka | piemiņas vieta

Laika posmā no šā gada 9.līdz 12.oktobrim 1.Zemessardzes novada (1.ZSN) vienības piedalījās Latvijas teritorijā esošo Brīvības cīņu un citu piemiņas vietu sakopšanas talkās, portālu informēja 1.Zemessardzes novada Sabiedrisko attiecību speciālista pienākumu izpildītāja Sarmīte Grabovska.

1.ZSN štāba darbinieki devās uz Aizputes novada Kalvenes pagasta Aizpores kapiem, lai sakoptu piemiņas vietu, kas ir veltīta 1919.gada Brīvības cīņu notikumiem.

1919.gadā ievērojamais komandieris - pulkvedis Oskars Kalpaks divus mēnešus komandēja latviešu bataljonu un tālākais atkāpšanās punkts no Rīgas bija “Aizporēs” pie Kalvenes. Bija sapulcējies tāds karavīru skaits, ka nolēma doties atpakaļ, lai cīnītos ar lieliniekiem pie Ventas. Varētu teikt, ka no šejienes ausa brīvības gaisma. Aizpores kapsētā apglabāti 10 zināmi un 2 nezināmi kalpakieši. 1993.gadā Aizpores kapsētā tika atklāts 2m augsts piemineklis par godu O.Kalpakam un viņa vīriem.

1.ZSN ir viens no trim Zemessardzes novadiem, tajā ietilpst 1.ZSN štābs, kas ir administratīvais aparāts un pieci kājnieku bataljoni. Katram bataljonam ir savas atbildības teritorijas un tās kopā aptver visu Kurzemi un daļu Zemgali, jeb Dobeles, Auces, Tērvetes un Jelgavas novadus.

  • Комментарии (0)
  • 0
  • 0
  • 0
+ просмотреть все Осталось символов: 500

Добавить комментарий

Портал liepajniekiem.lv не несет ответственности за добавленные к статьям комментарии. Призываем соблюдать толерантность, рамки приличия и обходиться без грубости.

На портале запрещено размещать:
- Неэтичные, грубые комментарии, комментарии, которые предоставляют лживую информацию,
- Комментарии, которые противоречат законодательству ЛР,
- Комментарии, расистского характера и разжигающие этническую нетерпимость,
-Информацию коммерческого характера или любого рода рекламу и агитацию.

В случае несоблюдения правил, liepajniekiem.lv имеет право удалять комментарии, закрывать доступ к комментариям и сообщать правоохранительным органам.

Внимание!!!
Чтобы снизить возможности на портале манипулировать мнением и настроением комментаторов, комментарии, авторы которых участвуют в дискуссиях под разными никами, будут выделены серым цветом. Так как этот процесс технический, то возможны ситуации, при которых окрашенные комментарии могут быть не от одного автора, или же неокрашенные комментарии могло писать одно и то же лицо.

Галереи

Saistītās ziņas

Pamanīji neatbilstošu saturu? Būsim pateicīgi, ka par to informēsi mūs!