Чтобы обеспечить удобное пользование порталом и улучшить функциональность, мы используем файлы cookie. Продолжив смотреть эту страницу, Вы соглашаетесь на сохранение файлов cookies в памяти вашего электронного устройства. Продолжить Больше информации

Вторник, 10. декабря

Именины: Guna, Judīte

Par bedrēm ielās atgādina, stādot tajās atraitnītes

Ключевые слова ielas | bedres | atraitnītes | metropole

Lai pievērstu uzmanību bedrainajām ielām un brīdinātu satiksmes dalībniekus par bedrēm, jau trešo gadu optikas salonu “Metropole” kolektīvs Latvijas pilsētās, tostarp Liepājā, ļauj laikus pamanīt pilsētu ielu bedres, 1.aprīlī atraktīvā veidā pārveidojot tās par savdabīgām puķu dobēm ar ziedošām atraitnītēm. Proti, bedrēs uz ielām tiek stādītas ziedošās puķes, novēroja portāls.

Optikas salonu “Metropole” optiķis Kristaps Leitis kopā ar brīvprātīgo palīdzi Aneti Meiži Liepājas ielās rosījās gan aizvadītajā naktī, gan šorīt, 1.aprīlī, no rīta. Pilsētas centrā vien, tostarp Dīķu ielā, Toma un Ausekļa ielu krustojumā un citviet, viņi ar ziedošām atraitnītēm piestādīja piecas prāvas bedres asfaltā.

Kā portālam pastāstīja Kristaps, optikas salonu “Metropole” kolektīvs Latvijā kopumā akcijā šopavasar ieguldījis vairākus tūkstošus eiro – gan iegādājoties stādāmmateriālu, gan darinot īpašās zīmes, ko izvietot pie savdabīgajām dobēm: “Redzi? Bedre!”. “Akcija vienlaicīgi notiek 16 Latvijas pilsētās, tostarp Liepājā,” viņš stāsta.

Un paskaidro: “Akcija tiek rīkota ar mērķi pievērst ne tikai autobraucēju, bet arī pārējo satiksmes dalībnieku uzmanību bedrēm, lai ļaudis neiekļūtu tajās, tādējādi, iespējams, pat sabojājot transportlīdzekļus.”

Jāpiebilst, ka tikai piecas bedres šopavasar Liepājā tika par ziedošiem brīdinājumiem pārvērstas tikai tādēļ, ka naktī, kad Kristaps ar Aneti stādījuši bedrēs atraitnītes, viņiem aizrādījumu izteikuši Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas darbinieki, kuri arī novākuši no brauktuves akcijas dalībnieku tur izvietoto zīmi.

Atšķirībā no policijas, autobraucēju attieksme pret akciju un tās realizētājiem ir pozitīva, tā Kristaps: “Visi met ar īkšķiem, ir saprotoši un atbalsta mūs.” Anete vien piebilst: “Ja kādam mūsu aktivitātes patraucē ikdienas gaitas, lai atvaino. Taču ceram, ka mūs sapratīs. It kā caur joku, bet kopumā atgādinām par nopietnu jautājumu.”

Arī portāls novēroja, ka autobraucēju attieksme pret akciju un bedrēs uzziedējušajām atraitnītēm ir pozitīva. Tie šoferīši, kuri brauca garām akcijas dalībniekiem brīdī, kamēr viņi bedrēs stādīja puķes, smaidīja un rādīja augšup pavērstus īkšķus. Savukārt transportlīdzekļu vadītāji, kuriem savdabīgās puķu dobes bija pa ceļam pēc to tapšanas, centās tās apbraukt vai spēkratus vadīt tā, lai ziedošās atraitnītes paliktu neskartas.

Kā portālam jau iepriekš pastāstīja optikas salonu “Metropole” sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Kristīne Gruznova: “Bedraino ceļu jautājums iedzīvotājus sanikno ik katru gadu. Līdz ar pavasari medijos parādās jau ierastās ainas ar bedraino ceļu fotogrāfijām, kur atpazīstam savu pilsētu ielas, ceļu posmus, kas kļuvuši satiksmei nedroši, dažviet pat īpaši bīstami. Kamēr mēs joprojām gadu no gada sapņojam par to brīdi, kad starp Latvijas ceļiem, pilsētu ielām un sakārtotajiem Eiropas pilsētu ceļiem visbeidzot varēs likt vienādības zīmi, vismaz vienu reizi gadā mēs pavisam noteikti varam lepoties ar viskrāšņāk ziedošajām bedrēm, un gribētos cerēt, ka ar šo varam būt izcili pat visas pasaules mērogā.”

Portāls jau informēja, ka šis nav pirmais pavasaris, kad optikas salonu “Metropole” darbinieki, lai pievērstu uzmanību bedru problēmai, tajās stāda ziedošas atraitnītes. Akcijas idejas autors un rīkotājs ir optikas salonu “Metropole” direktors Jānis Kossovičs.

Viņš skaidroja: “Pilsētu bedrainās ielas ar pavasarīgajām atraitnītēm šogad izgreznosim jau trešo gadu pēc kārtas. Ar savu rīcību joprojām mudinām ceļu un pilsētu ielu uzturētājus, pašvaldības, apsaimniekotājus būt aktīviem un rūpīgāk veikt savus pienākumus. Ļoti ceram un vēlam, ka reiz „bedrīšu lāpīšanas ēra” beigsies un tā vietā, lai neskaitāmas reizes lāpītu vienas un tās pašas bedres, nelīdzenie un neizbraucamie ceļa posmi iegūs jaunu, kvalitatīvu segumu! Bet kamēr mūsu cerības nav materializējušās viscaur izbraucamos ceļos un bezbedru ielās, esam izlēmuši kopā ar kolēģiem ik pavasari realizēt “Vislatvijas atraitnīšu stādīšanas akciju”, lai ar krāšņajiem atraitnīšu ziediem ļautu laikus ieraudzīt bedres. Iedzīvotāju prieks par savdabīgajām puķu dobēm un atbalsts mūsu rīcībai ir tas, kas iedvesmo, un tamdēļ arī šogad atkal leposimies ar viskrāšņāk ziedošajām un pamanāmākajām ielu bedrēm!”

  • Комментарии (0)
  • 0
  • 0
  • 0
+ просмотреть все Осталось символов: 500

Добавить комментарий

Портал liepajniekiem.lv не несет ответственности за добавленные к статьям комментарии. Призываем соблюдать толерантность, рамки приличия и обходиться без грубости.

На портале запрещено размещать:
- Неэтичные, грубые комментарии, комментарии, которые предоставляют лживую информацию,
- Комментарии, которые противоречат законодательству ЛР,
- Комментарии, расистского характера и разжигающие этническую нетерпимость,
-Информацию коммерческого характера или любого рода рекламу и агитацию.

В случае несоблюдения правил, liepajniekiem.lv имеет право удалять комментарии, закрывать доступ к комментариям и сообщать правоохранительным органам.

Внимание!!!
Чтобы снизить возможности на портале манипулировать мнением и настроением комментаторов, комментарии, авторы которых участвуют в дискуссиях под разными никами, будут выделены серым цветом. Так как этот процесс технический, то возможны ситуации, при которых окрашенные комментарии могут быть не от одного автора, или же неокрашенные комментарии могло писать одно и то же лицо.

Галереи

Saistītās ziņas

Pamanīji neatbilstošu saturu? Būsim pateicīgi, ka par to informēsi mūs!