Чтобы обеспечить удобное пользование порталом и улучшить функциональность, мы используем файлы cookie. Продолжив смотреть эту страницу, Вы соглашаетесь на сохранение файлов cookies в памяти вашего электронного устройства. Продолжить Больше информации

Пятница, 13. декабря

Именины: Lūcija, Veldze

Plāno uzņemt īsfilmu, lai popularizētu glābēju darbu

Ключевые слова vugd | darbinieki | filma

Šodien, 10.aprīlī, VUGD Kurzemes reģiona brigādē tika prezentēta Ventspils televīzijas uzņemtā īsfilma par šīs pilsētas ugunsdzēsēju darbu. Kā portālam pastāstīja VUGD Kurzemes reģiona brigādes komandieris Andrejs Beļakovs, mūsu glābēji arī iecerējuši uzņemt īsfilmu par savu darbu, lai tādējādi ne tikai iedzīvotājus informētu par to, ko glābēji ikdienā dara, bet arī piesaistītu jaunus kadrus glābšanas dienestam.

“Uzņemtā aptuveni 15 minūšu garā īsfilma ir par ugunsdzēsēju darbu, viņu ikdienu. Motīvs īsfilmas tapšanai bija gan tas, lai šo filmu atspoguļojot Ventspilī, iedzīvotājiem būtu pilnīgāks priekšstats par mūsu darbu, lai viņi labāk justos, būtu pārliecinātāki par savu drošību. Otrs mērķis bija popularizēt ugunsdzēsēju darbu, lai piesaistītu jaunus kadrus dienestam – ar filmas palīdzību ir iespējams jauniešus iepazīstināt ar mūsu profesijas niansēm, izskaidrot viņiem, kas viņus nākotnē sagaidīs, ja viņi izvēlēsies šo profesiju,” skaidroja VUGD Kurzemes reģiona brigādes Liepājas 1.daļas komandieris Romāns Andrijauskas.

Šodien ventspilnieku sagatavotā īsfilma tika demonstrēta mūsu pilsētā – VUGD Kurzemes reģiona brigādes Liepājas 1.daļā, Ganību ielā, un to noskatīties bija aicināti ne tikai paši glābēji, bet arī masu mediji un pilsētas pašvaldības pārstāvji.

Kā atzina R.Andrijauskas, tiek izvērtēts, vai būtu iespējams līdzīgu īsfilmu uzņemt arī par mūsu pilsētas glābējiem: “Lai iepazīstinātu Liepājas iedzīvotājus ar ugunsdzēsēju darbu, viņu ikdienu un veicamajiem pienākumiem. Jo mēs ne tikai dzēšam ugunsgrēkus, bet veicam arī glābšanas darbus uz ūdens, mūsu kompetencē ir darbs ar bīstamām ķīmiskām vielām.”

Viņš neslēpj, ka mūsu pilsētas glābēji ļoti vēlētos, lai šāda filma par viņu darbu tiktu uzņemta, jo tādējādi būtu iespējams ne tikai iedzīvotājos veidot dziļāku izpratni par glābēju ikdienu, iespējām, bet arī tādēļ, lai piesaistītu VUGD jaunus kadrus.

VUGD Latvijā kopumā ir četras brigādes – Kurzemes, Zemgales, Vidzemes un Latgales. VUGD Kurzemes reģiona brigādē ir mazliet vairāk nekā 460 darbinieku, no kuriem Liepājā un novados dienē aptuveni 150 glābēju, portālam pastāstīja A.Beļakovs.

Viņš atzina, ka patlaban VUGD Kurzemes reģiona brigādē ir aptuveni 30 vakantas štata vietas, no kurām 19 – virsnieku štata vietas. Tādēļ jo būtiski ir piesaistīt glābšanas dienestam jauno maiņu.

VUGD Kurzemes reģiona brigādes komandieris neslēpa, ka pēdējā laikā diemžēl ir maz cilvēku, kuri VUGD dienē līdz 60 gadu vecumam – lielākā daļa, sasnieguši 50 gadu vecumu, dodas izdienas pensijā. Savukārt jaunus darbiniekus piesaistīt esot grūti dienesta specifisko prasību dēļ: “Aptuveni 50 procentiem jauno cilvēku, kas vēlētos strādāt mūsu dienestā, diemžēl nākas atteikt viņu veselības stāvokļa un nepietiekamās fiziskās sagatavotības dēļ. Ir arī gadījumi, kad visādi citādi dienestam derīgu kandidātu darbā nevaram pieņemt tādēļ, ka viņam nav C kategorijas autovadītāja apliecības.”

Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zane Ģirne pēc ventspilnieku uzņemtās īsfilmas noskatīšanās un pārrunām ar VUGD Kurzemes reģiona brigādes vadību portālam atzina, ka filma bijusi iespaidīga un ir nepieciešams līdzvērtīgu videomateriālu uzņemt par Liepājas glābējiem.

Viņa pastāstīja, ka ar VUGD Kurzemes reģiona brigādi panākta vienošanās, ka glābēji sagatavos plānu, kas būtu jāatspoguļo īsfilmā, pēc kā pilsētas pašvaldība izskatīs iespēju palīdzēt filmas tapšanā. “Vasarā īsfilmai vajadzētu būt gatavai,” Z.Ģirne piebilda.

  • Комментарии (0)
  • 0
  • 0
  • 0
+ просмотреть все Осталось символов: 500

Добавить комментарий

Портал liepajniekiem.lv не несет ответственности за добавленные к статьям комментарии. Призываем соблюдать толерантность, рамки приличия и обходиться без грубости.

На портале запрещено размещать:
- Неэтичные, грубые комментарии, комментарии, которые предоставляют лживую информацию,
- Комментарии, которые противоречат законодательству ЛР,
- Комментарии, расистского характера и разжигающие этническую нетерпимость,
-Информацию коммерческого характера или любого рода рекламу и агитацию.

В случае несоблюдения правил, liepajniekiem.lv имеет право удалять комментарии, закрывать доступ к комментариям и сообщать правоохранительным органам.

Внимание!!!
Чтобы снизить возможности на портале манипулировать мнением и настроением комментаторов, комментарии, авторы которых участвуют в дискуссиях под разными никами, будут выделены серым цветом. Так как этот процесс технический, то возможны ситуации, при которых окрашенные комментарии могут быть не от одного автора, или же неокрашенные комментарии могло писать одно и то же лицо.

Галереи

Saistītās ziņas

Pamanīji neatbilstošu saturu? Būsim pateicīgi, ka par to informēsi mūs!