Чтобы обеспечить удобное пользование порталом и улучшить функциональность, мы используем файлы cookie. Продолжив смотреть эту страницу, Вы соглашаетесь на сохранение файлов cookies в памяти вашего электронного устройства. Продолжить Больше информации

Вторник, 16. января

-3°C
Ветер: DA 12.7 м/с
Laika ziņas Liepājā

Именины: Lida, Lidija

Ugunsgrēkā cietušā nama iedzīvotāji saskata laimi nelaimē

Ключевые слова vugd | ugunsgrēki | iedzīvotāji

Zivju ielas 10/12.nama iedzīvotāji, kurus pagājušajā naktī pārsteidza ugunsgrēks, šodien meklē pagaidu mājvietas un vāc apdegušo un dzēšanas laikā samirkušo mantību, taču tajā pašā laikā priecājas, ka visi palikuši dzīvi, portāls uzzināja nelaimes vietā.

Pirmā, ko šodien pusdienlaikā satikām pie ugunsnelaimes skartās ēkas, bija fotosalona darbiniece Jeļena. Dzēšanas darbu laikā ēka salieta līdz pašiem pamatiem, ieskaitot fotosalonu puspagraba stāvā, kur joprojām no griestiem tecēja ūdens. Kā portālam atzina Jeļena, viņa par ugunsgrēku uzzinājusi ap diviem naktī, pēc kā nekavējoties steigusies uz darba vietu. Izrādot portālam salona telpas, sieviete atzīst, ka liesmas telpas nav skārušas, bet bez nopietna remonta tās nebūs lietojamas, jo ir pilnībā appludinātas dzēšanas darbu laikā.

Jeļena zināja teikt, ka ugunsnelaime izcēlusies ēkas trešajā stāvā – mājoklī nama pagalma pusē, kur mīt Liepājas teātra direktora Herberta Laukšteina ģimene. Pats teātra direktors ugunsgrēka izcelšanās laikā pat nav bijis mājās – divstāvīgajā dzīvoklī, kas atrodas ēkas trešajā un ceturtajā stāvā bijuši tikai bērni.

Savukārt ēkas pagalmā šodien rosās iedzīvotāji, vācot postažu pēc ugunsgrēka, kā arī savas apdegušās un samirkušās mantas. Romāns un Vita, kuri mājā dzīvo jau vairāk nekā piecus gadus, stāsta, ka ugunsgrēks izcēlies pēc pusnakts, kad daļa iedzīvotāju jau bijuši devušies pie miera. “Bērni jau gulēja. Labi, ka vīrs vēl nebija devies pie miera,” stāsta Vita.

“Paspējām izglābt bērnus un no dzīvokļa iznest dokumentus,” viņa turpina, nelaimē saskatot arī gaišo pusi: “Labi, ka cilvēki necieta, ka visi palika dzīvi.” Ģimenes dzīvoklis nav pilnībā izdedzis, tam lielākie postījumi radīti dzēšanas darbu laikā, atzīst Romāns: “Nesen pabeidzu remontu, nu viss jāsāk no gala.”

Kaimiņi, tāpat kā ugunsdzēsēji, lēš, ka ugunsgrēks, visticamāk, izcēlies no kamīna H.Laukšteina dzīvoklī, kas bijis iekurts. “Šoks bija milzīgs, nevarējām saprast, kas jādara,” atceras Vita. Viņas vīrs piebilst, ka visgrūtāk no degošās mājas bijis iznest aizmigušos bērnus: “Kad sākās degšana, nevienam neienāca prātā, ka postījumi būs tik lieli. Bet tad sagriezās vējš, kas liesmām deva papildus spēku. Tās bija milzīgas,” tā Romāns.

Vēja dēļ liesmas pārsviedušās uz kaimiņu dzīvokli trešajā stāvā. Šī dzīvokļa iemītnieks Andris portālam atzina, ka naktī viņa ģimene uz ielas izskrējusi ar to vien, kas mugurā. Paspējuši paķert vien dokumentus. “Labi, ka vēl nebijām devušies gulēt. Citādi, iespējams, nepaspētu pamest mājokli,” atzina Andris.

Cilvēki ne tikai centušies glābties paši, bet mēģinājuši no liesmām izglābt arī savus mājdzīvniekus. Kā stāsta Vita, viens kaķis pēc nakts šausmām esot pazudis un nav zināms, vai tas izglābies un bailēs kaut kur aizskrējis, vai arī gājis bojā ugunī.

Ēka ir privātīpašums, un kā zina stāstīt iemītnieki, tās saimnieks nedzīvo Latvijā. Namā ir divas kāpņu telpas un kopumā deviņi dzīvokļi. Vēl iedzīvotāji zina stāstīt, ka ēka esot apdrošināta.

Viņi paši meklē pagaidu patvērumu. Vita stāsta, ka viņu ģimeni izmitināšot radinieki: “Palīdzēs brālis. Bērni jau ir pie viņa.” Savukārt Andra dzīvesbiedre Mirdza atklāj, ka vispirms vīrs vērsies pēc palīdzības pašvaldībā: “Domē piedāvāja vienistabas dzīvokli Tosmarē. Mēs ģimenē esam četri cilvēki, turklāt visiem darbs tepat centrā. Risinājumu radām – mana darba vieta palīdzēja, sarūpējot pagaidu mājokli.”

Liesmās cietušā nama iedzīvotāji, paši būdami nelaimē, nobažījušies arī par kaimiņu – H.Laukšteins pēc ugunsnelaimes neesot redzēts. Kā aģentūru LETA informējusi Liepājas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Zane Ģirne, H.Laukšteina ģimene pēc ugunsgrēka mitinās teātra dienesta dzīvoklī. 

Portāls jau informēja, ka pilsētas pašvaldība un Sociālais dienests ir gatavi sniegt palīdzību liepājniekiem, kuru mājokļi pagājušajā naktī cieta ugunsgrēkā. Kā skaidroja Sociālā dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone, Sociālais dienests ir gatavs sniegt palīdzību, ja iedzīvotāji to lūgs. Savukārt pilsētas pašvaldība ir gatava piešķirt ugunsnelaimē cietušo dzīvokļu iemītniekiem pagaidu mājokļus. Šim mērķim pašvaldība gatava izmantot divus dzīvokļus Sociālajā mājā Viršu ielā, kā arī brīvos pilsētas pašvaldības īpašumā esošos dzīvokļus pilsētā.

Tāpat jau ziņots, ka paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks dzīvojamajā mājā Zivju ielā 10/12 izcēlās pagājušajā naktī pusstundu pēc pusnakts. To likvidēt ugunsdzēsējiem izdevās tikai no rīta. Cilvēki ugunsnelaimē nav cietuši. Aizdegšanās iemesls vēl tiek noskaidrots, taču glābēju rīcībā esošā informācija vēsta, ka nevarot izslēgt iespēju, ka ugunsgrēks dzīvojamajā mājā izcēlies no apkures ierīces. Jo vietā, kur konstatēta uguns cilmes vieta, atrodas apkures iekārta – kamīns un dūmvads.

  • Комментарии (0)
  • 0
  • 0
  • 0
+ просмотреть все Осталось символов: 500

Добавить комментарий

Портал liepajniekiem.lv не несет ответственности за добавленные к статьям комментарии. Призываем соблюдать толерантность, рамки приличия и обходиться без грубости.

На портале запрещено размещать:
- Неэтичные, грубые комментарии, комментарии, которые предоставляют лживую информацию,
- Комментарии, которые противоречат законодательству ЛР,
- Комментарии, расистского характера и разжигающие этническую нетерпимость,
-Информацию коммерческого характера или любого рода рекламу и агитацию.

В случае несоблюдения правил, liepajniekiem.lv имеет право удалять комментарии, закрывать доступ к комментариям и сообщать правоохранительным органам.

Внимание!!!
Чтобы снизить возможности на портале манипулировать мнением и настроением комментаторов, комментарии, авторы которых участвуют в дискуссиях под разными никами, будут выделены серым цветом. Так как этот процесс технический, то возможны ситуации, при которых окрашенные комментарии могут быть не от одного автора, или же неокрашенные комментарии могло писать одно и то же лицо.

Галереи

Saistītās ziņas

Pamanīji neatbilstošu saturu? Būsim pateicīgi, ka par to informēsi mūs!