Чтобы обеспечить удобное пользование порталом и улучшить функциональность, мы используем файлы cookie. Продолжив смотреть эту страницу, Вы соглашаетесь на сохранение файлов cookies в памяти вашего электронного устройства. Продолжить Больше информации

Вторник, 10. декабря

Именины: Guna, Judīte

Vislielākā apmeklētāju interese – par ieročiem un ūdenslīdēju ekipējumu

Ключевые слова nato | jubileja | atvērto durvju diena | izstāde

Šodien, 29.martā, aprit tieši 10 gadu, kopš Latvija pievienojās Ziemeļatlantijas līguma organizācijai (NATO). Par godu šim notikumam Liepājā un daudzviet citur Latvijā notiek dažādi pasākumi. Viens no tiem – publiskai apskatei šodien atvērti Jūras spēku flotiles kuģi.

Tuvāk iepazīties liepājniekiem un pilsētas viesiem ir iespēja ar karakuģiem, kas pietauvoti ostas 84.piestātnē, piemēram, Jūras spēku flotiles flagmani “Virsaitis”, kā arī visjaunāko Jūras spēku kuģi “Rēzekne”, ko tikai pirms nedēļas Jūras spēki pieņēma, u.c.

Tāpat ostas 84.piestātnē, kur bāzējas Jūras spēku flotiles kuģi, interesentiem iespējams iepazīties ar karavīru ekipējumu – ieročiem un ūdenslīdēju aprīkojumu.

Kā novēroja portāls, interese saulainajā un pavasarīgajā dienā par karakuģiem un karavīru aprīkojumu ir ievērojama. Nepilnu divu stundu laikā vien kara jūrniekus jau bija apmeklējis vismaz pusotrs simts interesentu.

Karavīri portālam atzina, ka visvairāk apmeklētājus interesē ieroči, kā arī ūdenslīdēju aprīkojums. Īpaši apmeklētājus piesaistot prāvais duncis, kāds ir ūdenslīdēja ekipējumā, kā arī speciālais ietērps. Kāds no apmeklētājiem pat bijis tik drosmīgs, ka aptuveni 50 kilogramus smago ūdenslīdēja tērpu pielaikojis.

Kā pārliecinājās portāls, apmeklētāju vidū bija gan jaunieši un ģimenes ar bērniem, gan vecāka gada gājuma ļaudis.

Modris Pencis, kungs cienījamos gados, kopā ar savu dzīvesbiedri Liliju Čirkši ļoti pamatīgi iepazina kuģi “Virsaitis”. M.Pencis portālam pastāstīja, ka uz karakuģiem abi nav ieradušies pirmo reizi, taču “Virsaiti” gan iepazīst pirmo reizi: “Ar karakuģiem gan man saistība nav bijusi, taču tik daudz tehniku pārzinu, lai par to varētu paskaidrot kundzei. Līdz pensijai strādāju “Liepājas metalurgā” uz celtņiem, tāpat savā jaunībā armijā esmu bijis – tankistos biju.”

Savukārt Ingus Palapis, ieradies karakuģus un karavīru ekipējumu apskatīties kopā ar dēlēniem Paulu un Robertu, atzina, ka ne pirmo reizi ierodas uz šāda veida pasākumu, jo puikām ir interesanti. Jāpiebilst, ka pa to brīdi, kamēr tētis sarunājās ar portālu, puikas bija vārda vistiešākajā nozīmē “pielīmējušies” pie karavīru ieročiem.

Savukārt Liepājas Latviešu biedrības nama foajē no šodienas, 29.marta, līdz 6.aprīlim var aplūkot NATO desmitgadei veltītu fotoizstādi.

Portāls jau informēja, ka fotogrāfiju autori ir gan Jūras spēku flotiles karavīri, gan Rekrutēšanas un Jaunsardzes centra un citi fotogrāfi. Izstāde Biedrības namā apskatāma bez maksas.

  • Комментарии (0)
  • 0
  • 0
  • 0
+ просмотреть все Осталось символов: 500

Добавить комментарий

Портал liepajniekiem.lv не несет ответственности за добавленные к статьям комментарии. Призываем соблюдать толерантность, рамки приличия и обходиться без грубости.

На портале запрещено размещать:
- Неэтичные, грубые комментарии, комментарии, которые предоставляют лживую информацию,
- Комментарии, которые противоречат законодательству ЛР,
- Комментарии, расистского характера и разжигающие этническую нетерпимость,
-Информацию коммерческого характера или любого рода рекламу и агитацию.

В случае несоблюдения правил, liepajniekiem.lv имеет право удалять комментарии, закрывать доступ к комментариям и сообщать правоохранительным органам.

Внимание!!!
Чтобы снизить возможности на портале манипулировать мнением и настроением комментаторов, комментарии, авторы которых участвуют в дискуссиях под разными никами, будут выделены серым цветом. Так как этот процесс технический, то возможны ситуации, при которых окрашенные комментарии могут быть не от одного автора, или же неокрашенные комментарии могло писать одно и то же лицо.

Галереи

Saistītās ziņas

Pamanīji neatbilstošu saturu? Būsim pateicīgi, ka par to informēsi mūs!